MENÜ

KARİYER

"Çalışanlarımız Emaar’ın başarıyla büyümesinde ve küresel bir gayrimenkul geliştirme şirketine dönüşmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Sınırları zorlayan bir iş ortamı sunarak çalışanlarımızın profesyonel ve kişisel olarak gelişmelerini garanti altına almaya odaklanıyoruz. Tüm bunların yanı sıra, sosyal ve ekonomik büyümeye katkıda bulunan iddialı projelerin parçaları olmalarını sağlayarak, onlara muazzam bir tatmin hissi sunuyoruz."

Mohammed Ali Alabbar,
Yönetim Kurulu Başkanı,
Emaar Properties.

EMAAR Türkiye olarak “Birinci sınıf hizmet verebilmek için birinci sınıf insan kaynağı ile çalışıyoruz..” Kar tanelerinin eşsiz yapısından aldığımız ilham ile oluşturduğumuz “Çalışan Değer Önermemiz” ile, farklılıkların bir araya gelerek oluşturduğu mükemmel birlikteliği yakalamayı amaçlıyoruz..

Dünya standartlarında bir çalışma ortamı sunan Emaar Türkiye’de profesyoneller, çok uluslu kültürümüzün ve uluslararası erişimimizin sonucu olarak ortaya çıkan profesyonel bakış açılarından faydalanırlar.

Emaar’ın hedefi, etkileyici projeleri tamamlamak için beraber çalışabilecek, kariyer odaklı ve işine adanmış bireylerden bir ekip oluşturmaktır. Ayrıca müşteri odaklı bir şirket olarak değerli müşterilerimize mükemmel müşteri hizmeti sunabilecek çalışanlar arıyoruz ve tutkulu , hevesli, enerjik, esnek ve hızla büyümekte olan küresel bir işletmede çalışmanın heyecanını arttıracak ve zorluklara meydan okuyacak takım oyuncularıyla çalışmak istiyoruz.

“Intern Behind Perfection” Staj Programı

Emaar Türkiye, her yıl yaz dönemi içerisinde öğrencilerin kurumsal hayatla ilgili bilinçlerini arttırmak ve şirketi yakından tanıma fırsatı yaratmak amacı ile, üniversiteleri tarafından zorunlu stajları bulunan, İnşaat Mühendisliği ya da Mimarlık bölümlerinde öğrenimlerine devam eden öğrenciler için Staj Programı olanağı sunmaktadır. Staj başvurularını, her yıl Nisan ayı içerisinde Linkedin şirket sayfamız üzerinden yayınladığımız başvuru formu ile kabul etmekteyiz.

Sorularınız ve başvurularınız için: EmaarTurkeyHR@emaar.ae

AÇIK POZİSYONLAR

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

Sr. Executive, Mall Marketing Events

- Assist all marketing, events and social media activities, including event PR, in order to maximise brand exposure and strengthen the positioning of The Emaar Square Mall. - Contribute ideas on mall events, brief the Marketing team on market changes, competitor activities and recommend ideas to respond to changing conditions. - Monitor implementation of event calendar on a continuous basis, make appropriate decisions to correct deviation from plan and guide the tenants to respond effectively and quickly to any change in planned calendar.

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

Aquarium – Corporate Sales Executive

Create, manage and sell products, services or events to the B2B customers in accordance with the business strategy of The Emaar Aquarium.

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

Mall Operations Executive

- Ensures effective and efficient handling of all activities and responsibilities of the Emaar Turkey Mall GM related communicating and co-ordinating with internal & external customers at all levels. - Particularly, helps create a smooth, efficient, productive and harmonious working environment while supporting all administrative functions relating to mall operations; in particular the GM, Retail Relations, RDT and Guest Relations. - Ensures smooth co-ordination of VIP Guests to Emaar Square Mall from planning, execution, monitoring and conclusion of the visits to help maintain the reputation and image of the Company. - Reports work progress to the Mall GM on a regular basis while supporting and facilitating the information and performance requirements of The Mall Group; especially with any major issues that require immediate or continuous attention.

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

IT Engineer

- Manage IT infrastructure, analyse needs of organization and implement solutions - Perform maintenance and administration of Windows servers - Perform maintenance and administration of Symantec NetBackup and DLO - End user support, Work closely with corporate IT - Ensure corporate standards are followed in each and every solution.

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

Speciality Leasing & Media Manager

Emaar Square will introduce one of the largest shopping mall of the city with its “ shop mix” and “innovative theme” combining “leisure”, “edutainment” and “entertainment” functions in it. With Emaar’s management expertise, Emaar Square will differentiate in the market and take advantage in the competitive retail sector. Emaar Square Mall will be an unconventional, extraordinary shopping and entertainment destination. A variety of brand integration and analytical formula will bring forth an unusual living concept that promises memorable experiences with a glamorous line-up of brands.

Özgeçmişinizi Yükleyin

Dosya Seçin