MENU

CAREER

"Çalışanlarımız Emaar’ın başarıyla büyümesinde ve küresel bir gayrimenkul geliştirme şirketine dönüşmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Sınırları zorlayan bir iş ortamı sunarak çalışanlarımızın profesyonel ve kişisel olarak gelişmelerini garanti altına almaya odaklanıyoruz. Tüm bunların yanı sıra, sosyal ve ekonomik büyümeye katkıda bulunan iddialı projelerin parçaları olmalarını sağlayarak, onlara muazzam bir tatmin hissi sunuyoruz."

Mohammed Ali Alabbar,
Yönetim Kurulu Başkanı,
Emaar Properties.

EMAAR Türkiye olarak “Birinci sınıf hizmet verebilmek için birinci sınıf insan kaynağı ile çalışıyoruz..” Kar tanelerinin eşsiz yapısından aldığımız ilham ile oluşturduğumuz “Çalışan Değer Önermemiz” ile, farklılıkların bir araya gelerek oluşturduğu mükemmel birlikteliği yakalamayı amaçlıyoruz..

Dünya standartlarında bir çalışma ortamı sunan Emaar Türkiye’de profesyoneller, çok uluslu kültürümüzün ve uluslararası erişimimizin sonucu olarak ortaya çıkan profesyonel bakış açılarından faydalanırlar.

Emaar’ın hedefi, etkileyici projeleri tamamlamak için beraber çalışabilecek, kariyer odaklı ve işine adanmış bireylerden bir ekip oluşturmaktır. Ayrıca müşteri odaklı bir şirket olarak değerli müşterilerimize mükemmel müşteri hizmeti sunabilecek çalışanlar arıyoruz ve tutkulu , hevesli, enerjik, esnek ve hızla büyümekte olan küresel bir işletmede çalışmanın heyecanını arttıracak ve zorluklara meydan okuyacak takım oyuncularıyla çalışmak istiyoruz.

“Intern Behind Perfection” Staj Programı

Emaar Türkiye, yaz dönemi içerisinde öğrencilerin kurumsal hayatla ilgili bilinçlerini arttırmak ve şirketi yakından tanıma fırsatı yaratmak amacı ile, üniversiteleri tarafından zorunlu stajları bulunan, İnşaat Mühendisliği ya da Mimarlık bölümlerinde öğrenimlerine devam eden öğrenciler için Staj Programı olanağı sunmaktadır. Staj başvurularını, Linkedin şirket sayfamız üzerinden yayınladığımız başvuru formu ile kabul etmekteyiz.

Sorularınız ve başvurularınız için: EmaarTurkeyHR@emaar.ae

LIST OF OPEN POSITIONS

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

Event Executive

- Assist all marketing, events and social media activities, including event PR, in order to maximise brand exposure and strengthen the positioning of The Emaar Square Mall. - Contribute ideas on mall events, brief the Marketing team on market changes, competitor activities and recommend ideas to respond to changing conditions. - Monitor implementation of event calendar on a continuous basis, make appropriate decisions to correct deviation from plan and guide the tenants to respond effectively and quickly to any change in planned calendar.

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

Multimedia Manager

- Manages the technical, Operational & administrative responsibilities of the Multimedia Department. - Responsible for Direction, Performance and appraisals of the personnel assigned to the Department. - Develops work cost estimates / statements of work / Project Plans for the Department. - Interfaces with designated representatives and / or other contractor elements to assure smooth operations and compliance with standard’s & needs.

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

Budget & Financial Reporting Executive

-Review the monthly closing and do to necessary adjustments per IFRS. Prepare the IFRS adjusted financials monthly. - Ensure that budget committee meets and set the budget assumptions for the upcoming year in accordance with the guidelines set by the Emaar International Head Office. - Collate the data for the annual budget exercise and review the draft with the line manager.

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

Asst. Manager, Retail Relations

Management of all food & beverage retailers to deliver short, medium and long term expectations of all stakeholders whilst advancing our understanding of retailer profitability, operations and sustainability. - Individual site visits for each retailer by conducting operations meeting on monthly basis - Review on daily basis on up keeping of store, industry compliance on all aspect of operations, demise line and permitted product usage - Have full knowledge of the hospitality industry trends, concepts, cuisine and brand standards.

Emaar Türkiye

İstanbul, Türkiye

IT System Engineer

- Supports high critical hosting Unix based servers in primary and disaster recovery sites. - Backs up design production/disaster recovery corporate servers. - Participates in design and reviews of new systems and applications. - Performs file system configuration and management. - Troubleshoots and resolves hardware and software problems.

Submit your CV

Choose File