MENÜ

BASIN BÜLTENLERİ

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcılar Derneği’nin (AYD) düzenlediği IX. AVM Yatırımları Konferansı’nın ana sponsoru Emaar Türkiye’nin Satış, Pazarlama ve Kiralamalardan Sorumlu Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ, Nisan ayında kapılarını açacak Emaar Square Mall’un 5000 kişiye istihdam sağlayacağını ve yılda 25 milyon ziyaretçi beklediklerini söyledi.

 

 Alışveriş Merkezleri yatırımcılarını buluşturan IX. AVM Yatırımları Konferansı, 9 Mart’ta Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşti. Konferansın ana sponsoru olan Emaar Türkiye’nin Satış, Pazarlama ve Kiralamalardan Sorumlu Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ bir sunum gerçekleştirdi. Nisan ayında kapılarını açacak olan Emaar Properties’in alışveriş merkezleri alanındaki güçlü deneyimi ve gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgi verdi.

 

Dubai merkezli Emaar Properties’in dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olduğunu ifade eden Arzu Uludağ Elazığ, “Emaar, alışveriş merkezleri alanında kendini kanıtlamış, güçlü bir deneyime sahip. Emaar’ın alışveriş merkezlerine yaptığı toplam yatırımı 4 milyar dolardan fazla ve alışveriş merkezlerini yılda 125 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor. Faaliyette ve gelişim aşamasında olan yaklaşık 1 milyon metrekare mülke sahip. Emaar’ın alışveriş merkezleri ve perakende grubu, 2016’da yatırımlarını bir önceki yıla oranla yüzde 13 artırarak 510 milyon dolara çıkardı. Türkiye, Dubai, Mısır, Suudi Arabistan gibi önemli pazarlarda aktif olarak alışveriş merkezleri geliştiriyor ve işletiyor” dedi.

 

Emaar Properties’in AVM yatırımları arasında yer alan Dubai Mall’un AVM sektörünü çok üst bir seviyeye çıkardığını vurgulayan Arzu Uludağ Elazığ şu bilgileri verdi:

 “Neredeyse Türkiye nüfusu kadar, yani yılda 80 milyon kişi, Dubai Mall’u ziyaret ediyor. 350 bin metrekare kiralanabilir alanda, 1.200’den fazla mağaza, yaklaşık 200 yiyecek ve içecek satış noktasına sahip olan alışveriş merkezi, Fashion Avenue ile de birçok haute couture markaya da ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü markaları ve beş yıldızlı oteli The Address’i de bünyesinde bulunduran  Dubai Mall, bölgenin sosyal yaşamına da yön veriyor. Dubai Mall’da şu anda lüks markalara ait 80 mağaza var. Lüksün tüm mağazalar içindeki oranı yüzde 6. Bu yıl yaklaşık 930 bin metrekare genişletilecek alanla, Dubai’nin ilk uluslararası yiyecek-içecek ve dinlence seçeneklerine ek olarak, 150 uluslararası marka daha Dubai Mall’da yerini alacak. Böylece lüks markaların oranı yüzde 17’ye kadar yükselecek.” dedi

 Dubai Alışveriş Festivali sırasında 3 milyon ziyaretçinin alışveriş için Dubai’ye gittiğine değinen Arzu Uludağ Elazığ, Dubai’de satılan tüm lüks ürünlerin yarısının satışının Dubai Mall’da gerçekleştiğini, Dubai’de yapılan toplam satışlara yüzde 26 oranında katkı sağladığını ve Dubai Mall’un ziyaretçilerinin yüzde 40’ının yabancılardan oluştuğunu söyledi.

 

Dubai Mall müşteri deneyimini Türkiye’ye taşıyoruz

 Emaar’ın Dubai Mall için geliştirdiği ve yüksek başarı elde ettiği müşteri deneyimini şimdi de Emaar Square Mall’la İstanbul’a taşıyacağını kaydeden Uludağ Neredeyse Türkiye nüfusu kadar, yani yılda 80 milyon kişi, Dubai Mall’u ziyaret ediyor ve Dubai, dünya haritasında bir destinasyon haline geldi” dedi. 350 bin metrekare kiralanabilir alanda, dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties’in deneyimini Nisan'da açılacak Emaar Square Mall'a taşıyacaklarını ve ülkenin bugününe ve geleceğine güvenerek iddialı hedefler koyduklarını söyledi. Uludağ ayrıca "Emaar Türkiye olarak, Emaar Square Mall’a yılda 25 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Dakikada 100 kişi Emaar Square Mall’un kapılarından geçecek. Sanılanın aksine, Türkiye ve İstanbul, alışveriş merkezlerine henüz doymadı. Ayrıca hedeflerimizi sadece iç tüketimden beslenerek yapmayacağız. Şu anda AVM'lerde yabancı ziyaretçilerin oranı ortalama yüzde 2. Dubai deneyimine güvenerek, kendimize önemli bir hedef koyduk: 2023'e kadar kendi yabancı ziyaretçi oranımızı yüzde 10'a çıkarmak istiyoruz” dedi

 Türkiye pazarına 2006’da Toscana Vadisi projesiyle girdiğini anlatan Arzu Uludağ Elazığ, Emaar’ın Türkiye’ye güvenle yatırımlarına devam ettiğini belirterek Antalya Belek’te Türkiye’nin en büyük eğlence ve yaşam destinasyonu Land of Legends için Rixos ile işbirliği yaptıklarını kaydetti. Uludağ, “Emaar Square projesiyle Dubai’de kendini kanıtlayan deneyimi İstanbul’a taşıyarak, İstanbul’un küresel cazibe merkezine dönüşmesine hizmet etmek, ülkemize daha fazla turist gelmesini ve daha fazla ekonomik değer yaratmayı istiyoruz” dedi.

 

İstanbul’un parlayan yıldızı Anadolu Yakası’ndayız

Emaar Square ve Emaar Square Mall projesinin yer aldığı Anadolu Yakası’nın, İstanbul’un parlayan yıldızı olduğunu ifade eden Arzu Uludağ Elazığ “Üsküdar, Haydarpaşa, Kadıköy, Kurtköy ve Marmara Denizi’nin doğu kıyısı, şehrin bu yönde büyümesiyle birlikte, çok daha değerli bir yaşam merkezine dönüşmeye başladı. Kozyatağı’nda yükselen iş merkezleri, Kurtköy’deki İstanbul Park motor sporları pisti ve Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un hızla gelişen önemli merkezlerini temsil ediyor. İstanbul’un üç büyük gelişim arterinden ikisi ve 3,7 milyon metrekare mevcut A tipi ofis arzının neredeyse yarısı, İstanbul Finans Merkezi sebebiyle, 2,7 milyon m2’lik inşaat halindeki ofis stoğunun yüzde 63’ü Anadolu yakasında yer alıyor” diye konuştu.

 

Her ziyaretçi kişiselleşmiş bir deneyim yaşayacak

Emaar Square Mall’u bir alışveriş merkezi olarak tanımlamanın yeterli olmayacağını dile getiren Arzu Uludağ Elazığ, Emaar Square Mall’un ziyaretçilerine sıra dışı bir deneyim yaşatacağını, farklı ihtiyaçlara sahip her yaş grubundan ziyaretçisine hem şehirli hem de geleneksel, bir o kadar dinamik ve her durumda kişiselleşmiş bir deneyim yaşatacaklarını kaydetti. Uludağ, Emaar Square hakkında şu bilgileri de paylaştı:

 

Karma bir yaşam merkezi olarak hayata geçen Emaar Square; otel, ofis, konut ve alışveriş merkezini aynı çatı altında sunuyor. Emaar Square’de, farklı yaşam tarzlarının ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitlendirdiğimiz Residences, Heights, The Address Residence Istanbul, The Address Residence Skyview Istanbul kategorilerde toplam 1.068 konut bulunuyor.

Konutların bir bölümüne de hizmet verecek olan The Address Hotel, Emaar'ın lüksün ötesinde bir hizmet anlayışı sunan otel zinciri. Emaar’ın dünyada yaygınlaştırmak istediği 5 yıldızlı otel konsepti; Dubai, Mısır ve Kenya’dan sonra İstanbul’da da hayata geçirilecek. Emaar Square’in ortasında yer alacak 49 katlı binanın ilk 11 katı, otel olarak hizmet verecek. Otelin üst katlarındaki The Address Residence İstanbul, mobilyalı ve mobilyasız 320 lüks rezidans daireden oluşacak. Projenin bu bölümü 2018’de tamamlanacak. Emaar Square Mall’da ise 100 bin metrekarenin üzerinde kiralanabilir alana sahibiz. Ayrıca 4.500 araç kapasiteli bir otoparkımız bulunuyor.”

 

 İstanbul’un yeni semti Emaar Square...

Alışveriş, eğlence ve gastronomide, her yaştan ve her kesimden ziyaretçileri mutlu edecek bir mağaza karması ve yönetim anlayışı geliştiren Emaar Square Mall’da, dünyaca ünlü moda markaları, akvaryum, sinemalar ve restoranlar yer alacak.

 

Alışveriş

 • Giriş katı ve The Boulevard: Açık hava mağazalarının olduğu bu bölümde, Galeries LaFayette, Gucci, Hermes, Cartier, Mercedes, Harry Winston gibi dünyanın önde gelen markaları bulunacak. Ayrıca Emaar Square Mall içerisinde Zara, LC Waikiki, Massimo Dutti, Victoria Secret, Mango ve Kiğılı gibi her kesime uygun markalar da yer alacak.

 

 • Dünyanın en eski ve en ünlü alışveriş merkezi Kapalı Çarşı’nın yüzlerce yıllık muhteşem mimari konsepti Emaar Square Mall’da bir araya getirildi. Türk Pazarı, Kapalı Çarşı’nın ruhunu, Kadıköy Balık Pazarı ve Mısır Çarşısı’nın canlılığını ve İstanbul’un dört bir yanındaki küçük pazarların dinamizmini yaşatacak

  Eğlence

 

 • Emaar Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi, çocukların su altı dünyasını eğlenceli bir şekilde öğrenmeleri amacıyla yepyeni bir konsept ile İstanbul’a geldi. Emaar Akvaryum’da çocuklar ekoloji ve okyanus hayatının sürdürülebilirliğiyle ilgili bilgi alacak, akrilik tünellerde gezip denizdeki mucizevi yaşamı ve birçok deniz canlısını görme fırsatını yakalayacak. Ayrıca dev timsahlar ve köpek balıkları çocuklara bu macerada eşlik edecek.

 

   Fun Lab

 • Yüksek teknolojili eğlence ve iç mekan tema parklarının global liderlerinden biri olan Sega ortaklığında kurulacak FunLab oyun parkında, 3-8 yaş arası çocuklar soft toy alanında eğlenirken, ailelerin alışverişe rahatça devam edebileceği, güvenli bir ortam sunulacak. Aynı zamanda anne ve babaların çocuklarıyla eğlenceli bir gün geçirmeleri için harika olanaklar yaratılacak. Emaar Square Mall, içindeki diğer eğlence noktalarını tamamlayarak, her yaştan ziyaretçiye birinci sınıf eğlence deneyimi yaşatacak.

 

 • Buz paten pisti, seyir terasının yanı sıra, hem geleneksel hem de modern mutfaklardan oluşan gurme restoranlar, Anadolu Yakası’nın ilk 4D sinemasıyla birlikte, 2400 koltuk kapasiteli 15 sinema salonu da, alışveriş merkezinde yer alacak.  

     Editörlere not

 

Emaar Square Mall Nisan 2017’de açılıyor

Emaar Properties’in en önemli projelerinden biri olan Emaar Square Mall, 2017 yılı Nisan ayında kapılarını açacak.  5000 kişiye istihdam sağlarken birbirinden farklı seçkin hizmet ve kalite odağıyla İstanbul’a artı değer kazandıracak.

 

Emaar Properties PJSC Hakkında:

Dubai Finans Piyasasına kayıtlı olan Emaar Properties PJSC Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya'da önemli bir varlığa sahip olan bir global gayrimenkul geliştirme şirketi ve seçkin yaşam tarzları sağlayıcısıdır. Dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden birisi olan Emaar, BAE'de ve önemli uluslararası pazarlarda 190 milyon metrekarelik bir araziye sahiptir.

Teslimat konusunda kanıtlanmış bir güç ve performansa sahip olan Emaar, 2001 yılından beri Dubai'de ve diğer global pazarlarda yaklaşık 41 bin500 konut teslim etmiştir. Emaar, 690.000 metrekarenin üzerindeki kira geliri oluşturan ve 2 bin700'ün üzerinde oda kapasitesine sahip 14 adet otel ve tatil yeri ile sürekli gelir getirici güçlü varlıklara sahiptir. Bugün, Emaar'ın gelirlerinin yaklaşık yüzde 55'i alışveriş merkezleri, turizm ve hizmet ile uluslararası yan kuruluşlarından gelmektedir.

Global bir ikon olan Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu olan The Dubai Mall, Emaar'ın en başarılı projeleri arasında yer almaktadır. Emaar, Dubai Creek Harbour projesinin en önemli parçası olacak muazzam bir yeni kuleye başlamıştır. www.emaar.com

 

Bizi takip edin: www.facebook.com/emaardubai; www.twitter.com/emaardubai; www.instagram.com/emaardubai

 

Daha fazla bilgi için:

 

Serli Kibar

serlikibar@effect.com.tr

(0212) 269 00 69

 

Sedef Serçe

sedefserce@effect.com.tr

(0212) 269 00 69

 

Dünyanın önemli gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Emaar Properties, 2016 mali yılında yüzde 28'lik büyüme kaydetti. Şirket 2016’nın 4. çeyreğinde karını yüzde 56 arttırırken toplamda 1.425 milyar dolar net kar elde etti.

 Global gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties PJSC, 2015 mali yılında elde ettiği net 4.082 milyar AED (1.111 milyar dolar) karını bir önceki yıla göre yüzde 28 artırdı. Şirket, 2016 mali yılı için yüzde 5.233 milyar AED (1.425 milyar dolar) kar açıkladı.

Emaar, 13.661 milyar AED (3.716 milyar dolar) 2015 mali yılı gelirini de yüzde 14 artırarak 2016 mali yılında 15.540 milyar AED'lik (4.231 milyar dolar) bir gelir elde etti.

 Çeşitlendirilmiş iş modelinin gücünü yansıtarak Emaar'ın alışveriş merkezleri, eğlence, konaklama ve hizmet sektörlerinden  2016 yılında elde edilen sürekli gelir, The Address Downtown Dubai'nin devam eden yeniden geliştirme çalışmalarının yanı sıra 2015 yılı ile aynı seviyede gerçekleşerek 5.976 milyar AED (1.627 milyar dolar) oldu. Grubun yaptığı açıklamaya göre sürekli gelir getiren kaynaklar şu anda toplam Grup gelirinin yüzde 38'ini oluşturuyor. 

 Emaar'ın uluslararası operasyonları, 2016 mali yılında 2.665 milyar AED (726 milyon dolar) gelir ile toplam Grup gelirinin yüzde 17'sini oluşturdu.

 Son çeyrek karı 1.613 milyar AED (439 milyon dolar)

Gayrimenkulden elde edilen gelir katkısındaki artış, alışveriş merkezleri ve konaklama sektörlerinşn performansı ile birlikte Emaar'ın 2016 yılının 4. çeyreğindeki (Ekim - Aralık) net karı 1.613 milyar AED (439 milyon dolar) oldu. Bu rakam, 2015 yılının 4. çeyreğindeki 1.034 milyar AED'lik (281 milyon dolar) net kar ile karşılaştırıldığında yüzde 56 ve 2016 yılının 3. çeyreğinde (Temmuz - Eylül) elde edilen 1.145 milyar AED'lik (312 milyon dolar) net kar ile karşılaştırıldığında yüzde 41 daha yüksektir.

 2016 yılının 4. çeyreğinde elde edilen gelir 4.437 milyar AED (1.208 milyar dolar) oldu. Bu rakam, 2015 yılının 4. çeyreğinde elde edilen 3.812 milyar AED'lik (1.038 milyar dolar) gelirden yüzde 16 ve 2016 yılının 3. çeyreğinde elde edilen 3.846 milyar AED'lik (1.047 milyar dolar) gelirden yüzde 15 daha yüksektir.

 41 bin 500 konut teslim etti

Emaar, bugüne dek 33 bin947 adedi Dubai'de olmak üzere yaklaşık 41 bin500 konutu teslim etti. Emaar, BAE'de 25 milyon metrekarelik arazi dahil olmak üzere globalde 190 milyon metrekarelik bir araziye sahip.

 Seçkin gayrimenkul yatırımları, 2016 yılı içerisinde Dubai'de satışlara 14.4 milyar AED (3.92 milyar dolar) katkıda bulunarak 2015 mali yılında elde edilen 10.23 milyar AED'lik (2.79 milyar dolar) satış değerinden yüzde 41 daha yüksek gerçekleşti. 2016 yılında çeşitli uluslararası pazarlardaki satışlar 3.9 milyar AED'yi (1.1 milyar dolar) buldu. Grup, güçlü finansal temelini yansıtarak önümüzdeki birkaç yıl içerisinde gerçeğe dönüşecek olan 42.977 milyar AED'lik (11.701 milyar dolar) bekleyen iş kollarına sahiptir.

 Bölgesel ve uluslararası yatırımcıların Emaar'a olan güvenini bir göstergesi olarak şirket, 2016 yılında rekabetçi fiyatlandırma üzerinden Nasdaq Dubai'de yer alan 750 milyon dolarlık Sukuk sunmuştur.

 Gelecek Şimdi stratejisi

Emaar Properties Başkanı Mohamed Alabbar, 2016 yılında elde edilen etkileyici büyümenin, şirketin paydaşları için sürdürülebilir değer oluşturmada şirketin uzun vadeli yatırımlarının başarısını vurguladığını söyledi.

 Alabbar "Emaar'ın büyümesi, ticaret ve eğlence için global bir merkez haline gelen BAE'nin dinamizmini yansıtıyor. Ülke fütüristik gelişmeler için yeni dönüm noktaları belirlerken Emaar, genç ve gelecek nesillerimizin yaşam tarzı arzularını karşılayan modern yaşam tarzları sağlamak için yeni nesil teknolojiye yatırım yapmaya devam edecek. 'gelecek şimdi' stratejisi, BAE Devlet Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Emiri Ekselansları Şeyh Mohammed bin Rashid Al Maktoum'un vizyoner liderliğinde akıllı ve sürdürülebilir bir şehir olarak Dubai'nin büyüme arzusunu yansıtan önümüzdeki yıllardaki büyümemizin temelini oluşturuyor” dedi.

 Geleceğin yeni ikonları

Emaar'ın geleceği bugünden şekillendirme stratejisi, 2016 yılında Dubai Hills Estate ile tanımlandı. 11 milyon metrekarelik "şehrin içerisindeki yeşil alan", aynı zamanda dünya standartlarında bir satış merkezine sahip olacak ve 18 delikli bir golf parkuru içerecek.

 Emaar, dünyadaki ikonik çekim merkezlerinden birisi haline gelecek olan ve 6 kilometrekarelik mega alanın merkezinde yer alan The Tower in Dubai Creek Harbour'un açılmasıyla birlikte kentsel gelişimde bir başka yeni dönüm noktası oluşturdu. Lüks markalara yönelik bir satış alanı da içeren Dubai Creek Harbour, ülke için tamamen yeni bir siluet oluşturuyor.

 Emaar ayrıca şehrin yeni havacılık ve lojistik merkezi olan Dubai South'ta yeni nesil bir yaşam tarzı destinasyonu olan Emaar South'u da satışa sundu.

 Downtown Dubai ile ekonomiye önemli bir katkı sunmuş olan Emaar, Dubai Opera binası ile ikonik mimarinin başarılı bir örneğini daha verdi. Dünyanın dört bir yanından yetenekleri ağırlayan Dubai Opera Binası  şehri ziyaret eden kişiler için bir cazibe merkezi haline geldi.

 Alışveriş merkezlerinde yüzde 13 kar artışı

Emaar Mall alışveriş merkezleri ve perakende şirketi de çoğunluğu Emaar Properties'e ait 2015 mali yılında elde edilen 1.656 milyar AED'lik (451 milyon dolar) net karını yüzde 13 artırarak 2016 yılında 1.874 milyar AED'lik (510 milyon dolar) net kar elde etti. 2015 mali yılında 2.292 milyar AED (815 milyon dolar) gelir elde eden şirket, 2016 yılında bu rakamı yüzde 8 arttırarak 3.227 milyar AED'lik (879 milyon dolar) bir gelir elde etti.

 Emaar Malls 2015 yılına benzer bir şekilde 2016 yılında 125 milyon ziyaretçiyi ağırladı. Dubai Mall, dünyanın en fazla ziyaret edilen perakende ve yaşam tarzı destinasyonu ünvanını koruyarak alışveriş merkezinin içerisinde ve etrafında devam eden büyütme çalışmalarına rağmen üç yıl üst üste 80 milyon ziyaretçi seviyesine ulaştı.

 Dubai'de yaklaşık 5.5 milyon metrekare (6 milyon sq ft) brüt kiralanabilir alana sahip olan Emaar Malls, The Dubai Mall'daki Fashion Avenue’yü de bu sene yaklaşık 930 bin metre kare (1 milyon sq ft) genişletecek. Dubai’nin ilk uluslararası yiyecek-içecek ve dinlence seçeneklerine ek olarak 150 uluslararası marka daha alışveriş merkezindeki yerini alacak. Buna ek olarak The Dubai Mall, yeni perakende ve dinlence çekim merkezleri sağlayacak olan Boulevard, Fountain Views ve Zabeel'in genişletilmesi çalışmalarını yürütecek.

 Emaar, turizm ve hizmet,  ticari kiralama ve eğlence işlerinden 31 Aralık 2016 itibariyle 2.746 milyar AED'lik (748 milyon dolar) gelir kaydetti.

 Dubai'de bulunan Emaar Hospitality Group otellerindeki doluluk oranı, sektör ortalamasının üzerinde seyrederek ve geçtiğimiz yıla oranla yüzde 5 artış göstererek 31 Aralık 2016'da sona eren yılda yüzde 85 oldu.

 Yeni ve modern orta ölçekli otel ve rezidans markası olan Rove Hotels (Meraas Holding ile ortak girişim), 2016 yılında Rove Downtown Dubai ve Rove City Centre olmak üzere faaliyete alındı. Dubai'de, Expo 2020'ye yetişecek şekilde 3 bin700'ün üzerinde oda kapasitesi ile 10 Rove Hotels açılacak. Emaar Hospitality Group ayrıca Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Türkiye'deki projeler dahil olmak üzere ile Dubai ve uluslararası pazarlarda yaklaşık 35 otel ve rezidans  geliştirme projesiyle uluslararası pazarlardaki portföyünü de genişletiyor.


Yılın Geliştirme Şirketi

Emaar, Arabian Business Achievement Awards 2016'da (2016 Yılı Arap Ticari Başarı Ödülleri) prestijli "Yılın Geliştirme Şirketi" ödülünün sahibi oldu. Bu ödül, Emaar'ın paydaşları için sürekli olarak değer sağlama alanında kanıtlanmış olan başarısını ve Dubai'de ve diğer uluslararası pazarlarda seçkin gayrimenkul varlıkları sunma alanındaki güçlü yönlerini vurguluyor.

 

Emaar Square Mall Nisan 2017’de açılıyor

Emaar Properties’in en önemli projelerinden biri olan Emaar Square Mall, 2017 yılı Nisan ayında kapılarını açacak.  5000 kişiye istihdam sağlarken birbirinden farklı seçkin hizmet ve kalite odağıyla İstanbul’a artı değer kazandıracak.

 

Özet:

                                                  

 • 2016 mali yılı gelirleri yüzde 14 artarak 15.540 milyar AED (4.231 milyar dolar) oldu.
 • Alışveriş merkezleri, konaklama, eğlence ve dinlence işlerinden elde edilen sürekli gelir 5.976 milyar AED'ye (1.627 milyar dolar) yükselerek toplam gelirin yüzde 38'ini oluşturdu
 • 2016 4. çeyrek (Ekim - Aralık) net karı, yüzde 56 artarak 1.613 milyar AED'ye (439 milyon dolar) yükseldi; 4. çeyrek geliri yüzde 16 artarak 4.437 milyar AED (1.208 milyar dolar) oldu
 • 2016 mali yılında Dubai'deki toplam gayrimenkul satışı, 2015 mali yılına oranla yüzde 41 artış göstererek 14.4 milyar AED (3.92 milyar dolar) oldu
 • 2016 mali yılı içerisinde Dubai Creek Limanında The Tower ve dünyanın en iyi gösterilerine ev sahipliği yapacak ikonik Dubai Opera binası açıldı
 • Orta ölçekli otel markası olan Rove, 2 oteliyle hizmete girdi.

 

 

Editörlere not

 

Emaar Properties PJSC Hakkında:

Dubai Finans Piyasasına kayıtlı olan Emaar Properties PJSC Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya'da önemli bir varlığa sahip olan bir global gayrimenkul geliştirme şirketi ve seçkin yaşam tarzları sağlayıcısıdır. Dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden birisi olan Emaar, BAE'de ve önemli uluslararası pazarlarda 190 milyon metrekarelik bir araziye sahiptir.

Teslimat konusunda kanıtlanmış bir güç ve performansa sahip olan Emaar, 2001 yılından beri Dubai'de ve diğer global pazarlarda yaklaşık 41 bin500 konut teslim etmiştir. Emaar, 690.000 metrekarenin üzerindeki kira geliri oluşturan ve 2 bin700'ün üzerinde oda kapasitesine sahip 14 adet otel ve tatil yeri ile sürekli gelir getirici güçlü varlıklara sahiptir. Bugün, Emaar'ın gelirlerinin yaklaşık yüzde 55'i alışveriş merkezleri, turizm ve hizmet ile uluslararası yan kuruluşlarından gelmektedir.

Global bir ikon olan Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu olan The Dubai Mall, Emaar'ın en başarılı projeleri arasında yer almaktadır. Emaar, Dubai Creek Harbour projesinin en önemli parçası olacak muazzam bir yeni kuleye başlamıştır. www.emaar.com

 

Bizi takip edin: www.facebook.com/emaardubai; www.twitter.com/emaardubai; www.instagram.com/emaardubai

Emaar Square bünyesindeki dünyanın en büyük kapalı akvaryumunda ilk balıklar yerlerini aldı. Akvaryum ve su altı hayvanat bahçesinden, penguenlerden timsahlara kadar birçok farklı türe ev sahipliği edecek Discovery Center’ın en ilgi çekici türlerinden biriyse Zebra köpek balığı. Adını vücudundaki desenlerden alan bu tehlikesiz köpek balığı, keskin olmayan dişleri ve yumurtadan doğmasıyla türlerinden ayrılıyor.

KURUMSAL DOKÜMANLAR

BROŞÜRLER

Emaar Square

Emaar Square Mall TR

Emaar Square Mall ENG

The Address Residence

The Address Residence Daire Planları

Residences Daire Planları

Heights Daire Fotoğrafları

Emaar Square Office

Toskana Vadisi

Tuscan Valley

The Land of Legends