MENÜ

BASIN BÜLTENLERİ

İstanbul’dan ilham alınarak tasarlanan ve dünyanın en önemli markalarına ev sahipliği yapacak olan Emaar Square Mall, alışveriş, eğlence ve gastronominin “en”lerini bir kerede ve bir karede bir araya getiriyor. 

 Çocuklar ise Emaar Square Mall etkinlik programının baş tacı. Bu hafta onları yine dopdolu bir atölye ve tiyatro programı bekliyor. Bu hafta çocuklar Mask Atelier’de çeşitli maske yapımlarını öğrenip kendi maskelerini yapabilecek, kitap ayıracı atölyesi ile kitaplarına renkli ayraçlar yapabilecek.

 

20 Mayıs Cumartesi

Atölye: Mask Atelier

Saat: 14:00 ve 16:00

Tiyatro: Sevimli Dinazor

Saat: 13:00

 

21 Mayıs Pazar

Atölye: Bookmark

Saat: 14:00 ve 16:00

Tiyatro: Pinokyo

Saat: 13:00

Anadolu Yakası’nın yepyeni yaşam alanı Emaar Square Mall, gastronomi, moda ve eğlenceyi bir arada sunarken, sevilen sanatçıları da misafirleriyle buluşturmaya devam ediyor. Özge Fışkın ve Bülten Ortaçgil’in ardından Emaar Square Mall’un sıradaki konuğu Evren Can Gündüz.

 Bu hafta Emaar Square Mall’un sahnesini alternatif şarkılarıyla öne çıkan Evrencan Gündüz alıyor. Sevilen şarkıcı, 17 Mayıs akşamı saat 19:00’da müzik severlerle buluşacak. Ajandanıza not etmeyi unutmayın.

 

Yer: Emaar Square Mall - The Square

Saat: 19:00-20:00

Nohut pilav, çiğ köfte, içli köfte... Sokak Lezzetleri denince listenin en üst sıralarında yer Sabırtaşı, Balat Pilavcısı, Hacı Beşir Usta, Elde Börek ve Hüseyin Usta Square Mall’da buluşuyor.

 28 Nisan’da kapılarını açan Emaar Square Mall, bir kerede bir karede anlayışıyla Türkiye’nin en iyi sokak lezzetlerini kendi çatısı altında topluyor. İçli köftenin bir numaralı adresi Sabırtaşı için İstikal Caddesi’ne, nohut pilav için Balat Pilavcısı’na gitmenize gerek yok. Hepsini bir kerede 13-14 Mayıs tarihleri arasında bir kare içerisinde Emaar Square Mall’da bulabilirsiniz.

 Alanlarında ustalaşan Sabırtaşı, Balat Pilavcısı, Hacı Beşir Usta, Elde Börek ve Hüseyin Usta birbirinden lezzetli yerel tatları Emaar Square Mall’da Turkish Village’a taşıyor. Damaklardan kolay kolay silinmeyecek lezzetleri kaçırmamak için yolunuzu Emaar Square Mall’a çevirin.

28 Nisan’da Çamlıca’da kapılarını açan Emaar Square Mall, moda, gastronomi ve eğlencenin ‘en’lerini buluşturmaya devam ediyor.

13 Mayıs Cumartesi günü Burcu Hattat, Petek Ertüre, Yeliz Yeşilmen, Yelda Güral, Sitare Akdilek gibi cemiyet hayatından ünlü isimleri ve çocukları Emaar Square Mall’da bir araya geldi. Yoyo ve maske atölyelerine katılan çocuklar eğlence dolu bir gün geçirirken, anneler de bu özel günün keyfini çıkardı.

Anadolu Yakası’nın yepyeni yaşam alanı Emaar Square Mall, gastronomi, moda ve eğlenceyi bir arada sunarken, sevilen sanatçıları da misafirleriyle buluşturmaya devam ediyor. Özge Fışkın ve Burhan Öcal’ın ardından Emaar Square Mall’un sıradaki konuğu Bülent Ortaçgil.

 Uzun yıllardır albüm yapmayan sanatçı geçtiğimiz aylarda çıkardığı ‘Sen’ albümüyle sevenleriyle tekrar buluşmanın keyfini yaşıyor. Türkiye'de şehir müziğinin önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil, 13 Mayıs akşamı saat 19:00’da müzik severlerle buluşacak. Ajandanıza not etmeyi unutmayın.

 Yer: Emaar Square Mall - The Square

Saat: 19:00-20:00

İstanbul’dan ilham alınarak tasarlanan ve dünyanın en önemli markalarına ev sahipliği yapacak olan Emaar Square Mall, alışveriş, eğlence ve gastronominin “en”lerini bir kerede ve bir karede bir araya getiriyor. 

 Çocuklar ise Emaar Square Mall etkinlik programının baş tacı. Bu hafta onları bekleyen sürpriz Mucize: Uğur Böceği ve Kara Kedi. ‘Marilnette’ ve ‘Adrien’in maceralarını konu alan çocukların severek izlediği çizgi filminin eğlenceli dünyası bir hafta boyunca Emaar Square’de olacak.

 8-17 Mayıs tarihleri 12.00 - 19.00 saatleri arasında Emaar Square Mall Atrium alanında etkinliğe katılan minikler, fotoğraf uygulamasıyla uğur böceği ve kara kediye dönüşecek, yoyo ve maske atölyelerine katılacak. 

 Bu haftasonu da ‘Mini Zone’da çocuklara özel ücretsiz workshoplar düzenlenirken, ‘Mini Sahne’de ise birbirinden eğlenceli çocuk oyunları miniklerle buluşuyor. 

13 Mayıs Cumartesi

Atölye: Rüzgar Çanı Yapım Atölyesi

Saat: 14:00 ve 16:00

Tiyatro: Su Damlası

Saat: 13:00

 

14 Mayıs Pazar

Atölye: Annenizle Beraber İçinizi Isıtacak Bir Atölye

Saat: 14:00 ve 16:00

Tiyatro: Bir Kümes Müzikali

Saat: 13:00

Anadolu Yakası’nın yepyeni bir yaşam alanı Emaar Square Mall, Hıdırellez Şenlikleri kapsamında Burhan Öcal & Trakya All Stars ile Bahar’ı coşkulu bir şekilde karşıladı.

28 Nisan’da kapılarını açan Emaar Square Mall, bir kerede bir karede anlayışıyla Türkiye’nin gastronomi, moda ve eğlence üssü olmaya devam ediyor. Açılışının ardından dopdolu bir etkinlik takvimiyle ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatan Emaar Square Mall, haftasonu İstanbullularla birlikte Bahar’ın gelişini Hıdırellez etkinlikleriyle kutladı.

Misafirler özel gösteriler, alışveriş merkezinin çeşitli noktalarında bulunan dilek ağaçlarıyla keyif dolu dakikalar yaşadı. 6 Mayıs akşamı ise Burhan Öcal & Trakya All Stars’ Anadolu Yakası’nı ritimleriyle şenlendirdi. The Square meydanında sevenleriyle buluşan Burhan Öcal, ziyaretçilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Anadolu Yakası’nın yepyeni bir yaşam alanı Emaar Square Mall, Hıdırellez Şenlikleri kapsamında Burhan Öcal & Trakya All Stars ile Bahar’ı coşkulu bir şekilde karşılıyor.

 28 Nisan’da kapılarını açan Emaar Square Mall, bir kerede bir karede anlayışıyla Türkiye’nin gastronomi, moda ve eğlence üssü olmaya devam ediyor. Açılışının ardından dopdolu bir etkinlik takvimiyle ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatan Emaar Square Mall, İstanbulluları baharın gelişini kutlamaya davet ediyor.

 Anadolu Yakası’nın eğlence noktası 6-7 Mayıs tarihleri arasında Hıdırellez’i çeşitli etkinliklerle kutluyor. İki gün boyunca özel gösteriler, alışveriş merkezinin çeşitli noktalarında bulunan dilek ağaçlarıyla misafirler eğlencenin doruklarında bir festival keyfi yaşayacak. 6 Mayıs akşamı ise sahne Burhan Öcal & Trakya All Stars’ın. Saat 19:00’da The Square meydanında sevenleriyle buluşacak olan Burhan Öcal ziyaretçilere keyifli dakikalar yaşatacak. Baharı coşkuyla karşılamak isteyen herkes Emaar Square Mall’a davetli!

28 Nisan’da kapılarını açan Emaar Square Mall çocuklara rengarenk bir dünyanın kapılarını aralıyor. Birbirinden eğlenceli tiyatro ve atölyeler çocukları bekliyor.

İstanbul’dan ilham alınarak tasarlanan ve dünyanın en önemli markalarına ev sahipliği yapacak olan Emaar Square Mall, alışveriş, eğlence ve gastronominin “en”lerini bir kerede ve bir karede bir araya getiriyor. 

 Emaar Square Mall, dopdolu etkinlik programında çocukları da unutmuyor. ‘Mini Zone’da ücretsiz workshoplar düzenlenirken, ‘Mini Sahne’de ise birbirinden eğlenceli çocuk oyunları miniklerle buluşuyor. Üstelik ücretsiz!

 Marinette ve Adrien’in maceralarını konu alan Mucize: Uğur Böceği ve Kara Kedi çizgi filminin eğlenceli dünyası da Emaar Square Mall’da. Çocuklar program kapsamında yoyo ve maske atölyelerine katılabilecekler.

 Eğlenceli bir hafta sonu için çocuklarla birlikte yolunuzu mutlaka Emaar Square Mall’a çevirin.

 

6 Mayıs Cumartesi

Atölye: Pop Up Kitap Yapım Atölyesi

Saat: 14:00 ve 16:00

Atölye: Mucize: Mucize Uğur Böceği ve Kara Kedi

Saat: 12:00 ve 19:00

Tiyatro: Oyuncaklar

Saat: 13:00

 

7 Mayıs Pazar

Atölye: Kavanoz ve Hamurla Ev Yapım Atölyesi

Saat: 14:00 ve 16:00

Atölye: Mucize: Mucize Uğur Böceği ve Kara Kedi

Saat: 12:00 ve 19:00

Tiyatro: Bal Arısı

Saat: 13:00

Anadolu Yakası’nın yepyeni yaşam alanı Emaar Square Mall, gastronomi, moda ve eğlenceyi bir arada sunarken, sevilen sanatçıları da misafirleriyle buluşturuyor. Mayıs ayı boyunca yoğun bir konser takvimi olan Emaar Square Mall’un ilk konuğu sevilen şarkıcı Özge Fışkın oldu.

 3 Mayıs akşamı The Square meydanında sevenleriyle buluşan olan Özge Fışkın hit şarkılarını seslendirerek, misafirlere keyifli dakikalar yaşattı. 

Alışveriş, gastronomi, moda ve eğlencenin ‘en’lerini bir araya getiren Emaar Square Mall sanat dünyasının ‘en’lerine de ev sahipliği yapıyor. Alanında cesur 9 isim kendi İstanbul’larını yazılı veya görsel bir şekilde neon ışıklar aracılığıyla anlattığı serginin açılışına ilgi yoğundu.

 

Emaar Square Mall’da düzenlenen açılışta, Arzu Kaprol, Burcu Esmersoy, Didem Soydan, Ece Sükan, Joana Kohen, Koray Birand, Onur Baştürk ve Zeynep Tosun kendi eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergi 7 Temmuz tarihine kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Anadolu Yakası’nda yepyeni bir yaşam alanı oluşturan Emaar Square Mall, 28 Nisan’daki açılışının ardından dopdolu bir etkinlik takvimiyle ziyaretçilerinin karşısına çıkıyor. Festival tadında geçecek 30 güne sayısız etkinlik sığdıran Emaar Square Mall, moda ve gastronominin yanı sıra eğlence dünyasının da nabzını tutmaya hazırlanıyor. 

 İstanbul’dan ilham alınarak tasarlanan ve dünyanın en önemli markalarına ev sahipliği yapacak olan Emaar Square Mall, alışveriş, eğlence ve gastronominin “en”lerini bir kerede ve bir karede bir araya getiriyor. Yılda 25 milyon ziyaretçi ağırlamaya hazırlanan Emaar Square Mall, Anadolu Yakası’nın ilk 4DX sineması ve Turkish Village gibi farklı yönleriyle öne çıkarken ziyaretçilerine dopdolu bir etkinlik takvimi de sunuyor.

28 Nisan Cuma günü kapılarını açan alışveriş merkezi ziyaretçilerine bir festival ortamı sunuyor. Ziyaretçiler, Emaar Square Mall’da, 28-29-30 Nisan’da Fransa’dan gelen ünlü şov ekibi Giant Dolls ve Dream Parade’in tüm gün süren etkinlikleriyle kendilerini rengârenk bir dünyanın içinde bulacak. Emaar Square’in koridorlarında sokak müzisyenlerinin keyifli melodileri moda severlerin alışveriş keyfini katlayacak.

Emaar Square Mall, dopdolu etkinlik programında çocukları da unutmuyor. ‘Mini Zone’da ücretsiz workshoplar düzenlenirken, ‘Mini Sahne’de ise birbirinden eğlenceli çocuk oyunları miniklerle buluşuyor. Atölye çalışmalarından ilki; 29 Nisan 12:00-14:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan tahta oyuncak yapımı workshop’u. Mini Sahne ise perdesini 29 Nisan Cumartesi 13:00’te ‘Çizmeli Kedi’, 30 Nisan Pazar 13:00’te ‘Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’ oyunu ile açıyor.

 Müzikle sanat bir arada

Müziği alışveriş ve eğlence ile buluşturan Emaar Square Mall bir ay boyunca birbirinden önemli sanatçıları da ağırlayacak. Burhan Öçal & Trakya All Stars, Bülent Ortaçgil, Özge Fışkın, Evren Can Gündüz, Fatma Turgut ve Pinhani bunlardan yalnızca birkaçı.

2 Mayıs itibariyle her Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri yine ücretsiz olarak Square Atelier workshoplar verecek. Dileyen ziyaretçiler öncesinde internet sitesinden yapacakları kayıt ile ücretsiz olarak ‘Mum Atölyesi’, ‘Analog Fotoğrafçılık ve Lomography’, ‘Terrarium Atölyesi’, ‘Smoothie Bowl Atölyesi’ gibi atölyelere katılım sağlayıp becerilerini geliştirebilecek.

Emaar Square Mall mayıs ayında sıra dışı bir sergiye de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İstanbul My (Neon) Love isimli sergide, Burcu Esmersoy, Arzu Kaprol, Didem Soydan, Ece Sükan, Joana Kohen, Koray Birand,  Zeynep Tosun ve Onur Baştürk’ün İstanbul’u neon ışıklarla anlattığı eserler 11 Mayıs - 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Hafta sonunu dolu dolu geçirmek isteyen her yaştan kişi, Emaar Square Mall’daki workshop ve etkinliklere davetli! Eğlencenin her hali Emaar Square Mall’da ziyaretçilerini bekliyor…

Emaar Türkiye’nin Çamlıca’daki alışveriş merkezi Emaar Square Mall, 28 Nisan'da kapılarını açıyor. Emaar Square Mall, açılış öncesinde iş ortakları ve yatırımcı markalarıyla bir araya geldi. Alışveriş merkezi yönetim ekibi, sektörde bir ilki gerçekleştirerek markalarına açılış ve sonrasında gerçekleştirecekleri pazarlama planı ve iletişim planları hakkında bilgi verdi.

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ile en büyük alışveriş ve eğlence merkezlerinden The Dubai Mall gibi ikonik projelere imza atan gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties, İstanbul Çamlıca’da hayata geçirdiği Emaar Square Mall’un kapılarını 28 Nisan’da açıyor. 5 bin kişiye istihdam sağlayacak alışveriş ve yaşam merkezi, dakikada yaklaşık 100 ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor.

Açılış öncesi iş ortakları ve markalarıyla bir araya gelen Emaar Türkiye ekibi, alışveriş merkezinin açılış sonrası ve 2017’de gerçekleştireceği pazarlama projeleri, markalarına sunacağı hizmetler ve iletişim planlamasını sundu.

Emaar Türkiye ekibi, ‘’Bir Kerede Bir Karede’' iletişim kampanyası, pazarlama planı ve bunların yanı sıra alışveriş merkezi içerisinde markaların tanıtımı için kullanabileceği farklı iletişim materyallerini de tanıttı.

Alışveriş, eğlence ve gastronomi merkezi Emaar Square Mall

Emaar Square Mall, Türkiye’ye ilk defa gelen lüks markaların yanı sıra, farklı segmentlerden ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap veren bir marka karmasını tek bir mekânda sunacak. Sosyalleşmek, dinlenmek, eğlenmek veya ailesiyle birlikte iyi vakit geçirmek isteyen herkes, aradığını Emaar Square Mall’da bulacak. Anadolu Yakası’nın ilk 4DX salonunu da barındıracak 2 bin 400 koltuk kapasiteli çok katlı sinema, Emaar Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi, seyir terası, eğlence alanları, restoran ve kafeler, geleneksel Turkish Village ve moda merkezi İstanbulluların gözdesi olacak. Emaar Square Mall'un ziyaretçileri, bir alışveriş merkezine değil, adeta başka bir semte gelmiş gibi hissedecek.

 

Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties’in Çamlıca’da 2,3 milyar dolar yatırımla hayata geçirdiği Emaar Square Mall, Nisan'da kapılarını açıyor. Alışveriş, eğlence ve gastronomiyi kapsayan marka karmasıyla Emaar Square Mall, 5 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ile en büyük alışveriş ve eğlence merkezlerinden The Dubai Mall gibi ikonik projelere imza atan gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties, İstanbul Çamlıca’da inşa ettiği Emaar Square Mall’un kapılarını Nisan’da açıyor. 5 bin kişiye istihdam sağlayacak alışveriş ve yaşam merkezi, dakikada yaklaşık 100 ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor.

Basın mensuplarıyla biraraya gelen Emaar Properties’in Türkiye’deki iştiraki Emaar Türkiye’nin CEO’su Cenk Arson, “Emaar’ın alışveriş merkezlerine 2016 yılında 125 milyon ziyaretçi geldi. Yalnızca Dubai Mall, 80 milyon ziyaretçiyi ağırladı. 3 yıl üstüste bu rakamı koruyan Dubai Mall, dünyanın en çok ziyaret edilen alışveriş ve eğlence destinasyonu olmanın yanı sıra, dünyanın en çok ziyaret edilen yaşam merkezi unvanına sahip. Bu başarının ardında, Emaar’ın müşteri deneyimini temel alarak yarattığı iş ve kârlılık modeli yer alıyor. Bu modeli şimdi de Emaar Square Mall projesiyle ülkemize taşıyoruz” dedi.

Tüm sektörün alışveriş merkezlerine gelen ziyaretçi sayısını artırmak için çalıştığını söyleyen Arson, sözlerine şöyle devam etti: “Biz hedefimizi bir adım öteye taşıdık. Emaar deneyimini kullanarak, Türkiye’ye yeni bir turizm potansiyeli kazandırmak istiyoruz. Türkiye’deki AVM ziyaretçilerinin arasında turistlerin oranı %2 civarında. Kendimize, bu rakamı 2023 sonunda %10’a çıkarmak gibi büyük bir hedef koyduk. Bu oldukça iddialı bir rakam. Ancak yalnız nicelik değil, nitelik açısından da daha fazla turist çekmek istiyoruz. Odağımızda üst gelir grubu yer alıyor. Türkiye’nin para harcayan turistlere ihtiyacı var.”

Emaar Türkiye Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ ise %10 hedefini başarmak için güçlü dayanakları olduğunu anlattı: “Öncelikle birlikte yola çıktığımız markaların gücünden güç alıyoruz. Ve tabii ki Emaar’ın yarattığı ve müşteri deneyimini temel alan iş modelini kullanıyoruz. Teknoloji yatırımlarımız sayesinde, Emaar’ın 125 milyon uluslararası AVM müşterisinin alışveriş alışkanlıklarını izleyebiliyoruz. Tercih ve beklentilerini çok iyi bildiğimiz bu kitleye yönelik özel fırsatlar tasarlıyoruz. Yıl boyu devam eden yoğun bir etkinlik program sunacağız. Yalnız Türkiye’de değil, dünyada kutlanan özel günleri kapsayan fırsat ve programlar yaratacağız. Acenteler, oteller ve havayolu şirketleriyle birlikte kampanyalar düzenleyecek, İstanbul için yurt dışında tanıtım kampanyaları yapacağız.” dedi.

Türkiye’nin çok değerli markaları olduğuna dikkat çeken Uludağ Elazığ, “Emaar Square Mall’da yerli markaların yanı sıra, bizi yeniliklerle buluşturacak pek çok uluslararası marka da var. Bu markaların yanyana geldiklerinde birbirlerine güç kattıklarına inanıyoruz. Bu yüzden, Emaar Square Mall’a yabancı markaları davet ettiğimiz kadar, Türk markalarının da Dubai Mall’da yer almasından gurur duyarız’’ dedi.

Alışveriş, eğlence ve gastronomi merkezi Emaar Square Mall

Emaar Square Mall, Türkiye’ye ilk defa gelen lüks markaların yanı sıra, farklı segmentlerden ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap veren bir marka karmasını tek mekânda sunacak. Sosyalleşmek, dinlenmek, eğlenmek veya ailesiyle birlikte iyi vakit geçirmek isteyen herkes, aradığını Emaar Square Mall’da bulacak. AnadoluYakası’nın ilk 4DX salonunu da barındıracak 2 bin 400 koltuk kapasiteli çok katlı sinema, akvaryum ve su altı hayvanat bahçesi, seyir terası, eğlence alanları, 100’den fazla restoran ve kafe, geleneksel Türk pazarı ve moda merkezi İstanbul’luların gözdesi olacak. Emaar Square Mall'un ziyaretçileri, bir alışveriş merkezine değil, adeta başka bir semte gelmiş gibi hissedecek.

 

28 Nisan’da Emaar Square Mall kapılarını açıyor

 İstanbul’dan ilham alınarak tasarlanan ve dünyanın en önemli markalarına ev sahipliği yapacak Emaar Square Mall, alışveriş, eğlence ve gastronominin “en”lerini bir kerede ve bir karede bir araya getiriyor.

Yılda 25 milyon ziyaretçi ağırlamaya hazırlanan Emaar Square Mall, Anadolu Yakası’nın ilk 4D sineması, moda merkezi ve Turkish Village gibi farklı yönleriyle, hayatın tüm ihtiyaçlarını, modernle gelenekseli buluşturan tek bir mekânda sunuyor. Kapalı alanlarının yanı sıra, açık alandaki mağazalarıyla, Bağdat Caddesi ve Nişantaşı’nın alışveriş keyfini Çamlıca’da yaşatıyor. Ziyaretçilerin tüm günü geçirecekleri bir konseptle tasarlanan Emaar Square Mall, dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ile en çok ziyaret eden alışveriş ve eğlence destinasyonu The Dubai Mall gibi ikonik işlere imza atan Emaar Properties’in imzasını taşıyor.

Moda, Gastronomi ve eğlencenin yeni adresi

Emaar Square Mall, dünyanın en önemli markalarını bünyesinde topluyor. Türkiye’ye ilk kez girecek markalardan Galeries Lafayette’le Paris’in moda dünyası, Harry Winston’la Amerika’nın mücevher dünyası İstanbul’a geliyor. Fransa’nın ünlü lüks markaları Cartier ve Hermès de Emaar Square Mall’da yerini alacak.

Benzersiz mimarisi içerisinde yeme içme alanları da bulunacak Emaar Square Mall, gurme restoranlar, fast food alanları ve pek çok seçeneği ziyaretçileri için sunacak.

Herkes için eğlence

7’den 70’e her yaş ve gelir grubuna hitap eden Emaar Square Mall, ziyaretçileri için sunduğu konfor, eğlence ve sosyal imkânların yanı sıra, çocuklu ailelerin iyi vakit geçirmesi için tüm olanaklara sahip. Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi ve 15 salonlu 4D sinema merkezin geniş eğlence portföyünün en önemli parçası. Birbirinden farklı etkinliklerin yıl boyunca gerçekleşeceği Emaar Square Mall’da ziyaretçilerin deneyimleri çeşitlenecek.

Detaylı Bilgi İçin:  0216 547 17 17

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcılar Derneği’nin (AYD) düzenlediği IX. AVM Yatırımları Konferansı’nın ana sponsoru Emaar Türkiye’nin Satış, Pazarlama ve Kiralamalardan Sorumlu Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ, Nisan ayında kapılarını açacak Emaar Square Mall’un 5000 kişiye istihdam sağlayacağını ve yılda 25 milyon ziyaretçi beklediklerini söyledi.

 

 Alışveriş Merkezleri yatırımcılarını buluşturan IX. AVM Yatırımları Konferansı, 9 Mart’ta Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleşti. Konferansın ana sponsoru olan Emaar Türkiye’nin Satış, Pazarlama ve Kiralamalardan Sorumlu Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ bir sunum gerçekleştirdi. Nisan ayında kapılarını açacak olan Emaar Properties’in alışveriş merkezleri alanındaki güçlü deneyimi ve gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgi verdi.

 

Dubai merkezli Emaar Properties’in dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olduğunu ifade eden Arzu Uludağ Elazığ, “Emaar, alışveriş merkezleri alanında kendini kanıtlamış, güçlü bir deneyime sahip. Emaar’ın alışveriş merkezlerine yaptığı toplam yatırımı 4 milyar dolardan fazla ve alışveriş merkezlerini yılda 125 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor. Faaliyette ve gelişim aşamasında olan yaklaşık 1 milyon metrekare mülke sahip. Emaar’ın alışveriş merkezleri ve perakende grubu, 2016’da yatırımlarını bir önceki yıla oranla yüzde 13 artırarak 510 milyon dolara çıkardı. Türkiye, Dubai, Mısır, Suudi Arabistan gibi önemli pazarlarda aktif olarak alışveriş merkezleri geliştiriyor ve işletiyor” dedi.

 

Emaar Properties’in AVM yatırımları arasında yer alan Dubai Mall’un AVM sektörünü çok üst bir seviyeye çıkardığını vurgulayan Arzu Uludağ Elazığ şu bilgileri verdi:

 “Neredeyse Türkiye nüfusu kadar, yani yılda 80 milyon kişi, Dubai Mall’u ziyaret ediyor. 350 bin metrekare kiralanabilir alanda, 1.200’den fazla mağaza, yaklaşık 200 yiyecek ve içecek satış noktasına sahip olan alışveriş merkezi, Fashion Avenue ile de birçok haute couture markaya da ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü markaları ve beş yıldızlı oteli The Address’i de bünyesinde bulunduran  Dubai Mall, bölgenin sosyal yaşamına da yön veriyor. Dubai Mall’da şu anda lüks markalara ait 80 mağaza var. Lüksün tüm mağazalar içindeki oranı yüzde 6. Bu yıl yaklaşık 930 bin metrekare genişletilecek alanla, Dubai’nin ilk uluslararası yiyecek-içecek ve dinlence seçeneklerine ek olarak, 150 uluslararası marka daha Dubai Mall’da yerini alacak. Böylece lüks markaların oranı yüzde 17’ye kadar yükselecek.” dedi

 Dubai Alışveriş Festivali sırasında 3 milyon ziyaretçinin alışveriş için Dubai’ye gittiğine değinen Arzu Uludağ Elazığ, Dubai’de satılan tüm lüks ürünlerin yarısının satışının Dubai Mall’da gerçekleştiğini, Dubai’de yapılan toplam satışlara yüzde 26 oranında katkı sağladığını ve Dubai Mall’un ziyaretçilerinin yüzde 40’ının yabancılardan oluştuğunu söyledi.

 

Dubai Mall müşteri deneyimini Türkiye’ye taşıyoruz

 Emaar’ın Dubai Mall için geliştirdiği ve yüksek başarı elde ettiği müşteri deneyimini şimdi de Emaar Square Mall’la İstanbul’a taşıyacağını kaydeden Uludağ Neredeyse Türkiye nüfusu kadar, yani yılda 80 milyon kişi, Dubai Mall’u ziyaret ediyor ve Dubai, dünya haritasında bir destinasyon haline geldi” dedi. 350 bin metrekare kiralanabilir alanda, dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties’in deneyimini Nisan'da açılacak Emaar Square Mall'a taşıyacaklarını ve ülkenin bugününe ve geleceğine güvenerek iddialı hedefler koyduklarını söyledi. Uludağ ayrıca "Emaar Türkiye olarak, Emaar Square Mall’a yılda 25 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Dakikada 100 kişi Emaar Square Mall’un kapılarından geçecek. Sanılanın aksine, Türkiye ve İstanbul, alışveriş merkezlerine henüz doymadı. Ayrıca hedeflerimizi sadece iç tüketimden beslenerek yapmayacağız. Şu anda AVM'lerde yabancı ziyaretçilerin oranı ortalama yüzde 2. Dubai deneyimine güvenerek, kendimize önemli bir hedef koyduk: 2023'e kadar kendi yabancı ziyaretçi oranımızı yüzde 10'a çıkarmak istiyoruz” dedi

 Türkiye pazarına 2006’da Toscana Vadisi projesiyle girdiğini anlatan Arzu Uludağ Elazığ, Emaar’ın Türkiye’ye güvenle yatırımlarına devam ettiğini belirterek Antalya Belek’te Türkiye’nin en büyük eğlence ve yaşam destinasyonu Land of Legends için Rixos ile işbirliği yaptıklarını kaydetti. Uludağ, “Emaar Square projesiyle Dubai’de kendini kanıtlayan deneyimi İstanbul’a taşıyarak, İstanbul’un küresel cazibe merkezine dönüşmesine hizmet etmek, ülkemize daha fazla turist gelmesini ve daha fazla ekonomik değer yaratmayı istiyoruz” dedi.

 

İstanbul’un parlayan yıldızı Anadolu Yakası’ndayız

Emaar Square ve Emaar Square Mall projesinin yer aldığı Anadolu Yakası’nın, İstanbul’un parlayan yıldızı olduğunu ifade eden Arzu Uludağ Elazığ “Üsküdar, Haydarpaşa, Kadıköy, Kurtköy ve Marmara Denizi’nin doğu kıyısı, şehrin bu yönde büyümesiyle birlikte, çok daha değerli bir yaşam merkezine dönüşmeye başladı. Kozyatağı’nda yükselen iş merkezleri, Kurtköy’deki İstanbul Park motor sporları pisti ve Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un hızla gelişen önemli merkezlerini temsil ediyor. İstanbul’un üç büyük gelişim arterinden ikisi ve 3,7 milyon metrekare mevcut A tipi ofis arzının neredeyse yarısı, İstanbul Finans Merkezi sebebiyle, 2,7 milyon m2’lik inşaat halindeki ofis stoğunun yüzde 63’ü Anadolu yakasında yer alıyor” diye konuştu.

 

Her ziyaretçi kişiselleşmiş bir deneyim yaşayacak

Emaar Square Mall’u bir alışveriş merkezi olarak tanımlamanın yeterli olmayacağını dile getiren Arzu Uludağ Elazığ, Emaar Square Mall’un ziyaretçilerine sıra dışı bir deneyim yaşatacağını, farklı ihtiyaçlara sahip her yaş grubundan ziyaretçisine hem şehirli hem de geleneksel, bir o kadar dinamik ve her durumda kişiselleşmiş bir deneyim yaşatacaklarını kaydetti. Uludağ, Emaar Square hakkında şu bilgileri de paylaştı:

 

Karma bir yaşam merkezi olarak hayata geçen Emaar Square; otel, ofis, konut ve alışveriş merkezini aynı çatı altında sunuyor. Emaar Square’de, farklı yaşam tarzlarının ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitlendirdiğimiz Residences, Heights, The Address Residence Istanbul, The Address Residence Skyview Istanbul kategorilerde toplam 1.068 konut bulunuyor.

Konutların bir bölümüne de hizmet verecek olan The Address Hotel, Emaar'ın lüksün ötesinde bir hizmet anlayışı sunan otel zinciri. Emaar’ın dünyada yaygınlaştırmak istediği 5 yıldızlı otel konsepti; Dubai, Mısır ve Kenya’dan sonra İstanbul’da da hayata geçirilecek. Emaar Square’in ortasında yer alacak 49 katlı binanın ilk 11 katı, otel olarak hizmet verecek. Otelin üst katlarındaki The Address Residence İstanbul, mobilyalı ve mobilyasız 320 lüks rezidans daireden oluşacak. Projenin bu bölümü 2018’de tamamlanacak. Emaar Square Mall’da ise 100 bin metrekarenin üzerinde kiralanabilir alana sahibiz. Ayrıca 4.500 araç kapasiteli bir otoparkımız bulunuyor.”

 

 İstanbul’un yeni semti Emaar Square...

Alışveriş, eğlence ve gastronomide, her yaştan ve her kesimden ziyaretçileri mutlu edecek bir mağaza karması ve yönetim anlayışı geliştiren Emaar Square Mall’da, dünyaca ünlü moda markaları, akvaryum, sinemalar ve restoranlar yer alacak.

 

Alışveriş

 • Giriş katı ve The Boulevard: Açık hava mağazalarının olduğu bu bölümde, Galeries LaFayette, Gucci, Hermes, Cartier, Mercedes, Harry Winston gibi dünyanın önde gelen markaları bulunacak. Ayrıca Emaar Square Mall içerisinde Zara, LC Waikiki, Massimo Dutti, Victoria Secret, Mango ve Kiğılı gibi her kesime uygun markalar da yer alacak.

 

 • Dünyanın en eski ve en ünlü alışveriş merkezi Kapalı Çarşı’nın yüzlerce yıllık muhteşem mimari konsepti Emaar Square Mall’da bir araya getirildi. Türk Pazarı, Kapalı Çarşı’nın ruhunu, Kadıköy Balık Pazarı ve Mısır Çarşısı’nın canlılığını ve İstanbul’un dört bir yanındaki küçük pazarların dinamizmini yaşatacak

  Eğlence

 

 • Emaar Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi, çocukların su altı dünyasını eğlenceli bir şekilde öğrenmeleri amacıyla yepyeni bir konsept ile İstanbul’a geldi. Emaar Akvaryum’da çocuklar ekoloji ve okyanus hayatının sürdürülebilirliğiyle ilgili bilgi alacak, akrilik tünellerde gezip denizdeki mucizevi yaşamı ve birçok deniz canlısını görme fırsatını yakalayacak. Ayrıca dev timsahlar ve köpek balıkları çocuklara bu macerada eşlik edecek.

 

   Fun Lab

 • Yüksek teknolojili eğlence ve iç mekan tema parklarının global liderlerinden biri olan Sega ortaklığında kurulacak FunLab oyun parkında, 3-8 yaş arası çocuklar soft toy alanında eğlenirken, ailelerin alışverişe rahatça devam edebileceği, güvenli bir ortam sunulacak. Aynı zamanda anne ve babaların çocuklarıyla eğlenceli bir gün geçirmeleri için harika olanaklar yaratılacak. Emaar Square Mall, içindeki diğer eğlence noktalarını tamamlayarak, her yaştan ziyaretçiye birinci sınıf eğlence deneyimi yaşatacak.

 

 • Buz paten pisti, seyir terasının yanı sıra, hem geleneksel hem de modern mutfaklardan oluşan gurme restoranlar, Anadolu Yakası’nın ilk 4D sinemasıyla birlikte, 2400 koltuk kapasiteli 15 sinema salonu da, alışveriş merkezinde yer alacak.  

     Editörlere not

 

Emaar Square Mall Nisan 2017’de açılıyor

Emaar Properties’in en önemli projelerinden biri olan Emaar Square Mall, 2017 yılı Nisan ayında kapılarını açacak.  5000 kişiye istihdam sağlarken birbirinden farklı seçkin hizmet ve kalite odağıyla İstanbul’a artı değer kazandıracak.

 

Emaar Properties PJSC Hakkında:

Dubai Finans Piyasasına kayıtlı olan Emaar Properties PJSC Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya'da önemli bir varlığa sahip olan bir global gayrimenkul geliştirme şirketi ve seçkin yaşam tarzları sağlayıcısıdır. Dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden birisi olan Emaar, BAE'de ve önemli uluslararası pazarlarda 190 milyon metrekarelik bir araziye sahiptir.

Teslimat konusunda kanıtlanmış bir güç ve performansa sahip olan Emaar, 2001 yılından beri Dubai'de ve diğer global pazarlarda yaklaşık 41 bin500 konut teslim etmiştir. Emaar, 690.000 metrekarenin üzerindeki kira geliri oluşturan ve 2 bin700'ün üzerinde oda kapasitesine sahip 14 adet otel ve tatil yeri ile sürekli gelir getirici güçlü varlıklara sahiptir. Bugün, Emaar'ın gelirlerinin yaklaşık yüzde 55'i alışveriş merkezleri, turizm ve hizmet ile uluslararası yan kuruluşlarından gelmektedir.

Global bir ikon olan Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu olan The Dubai Mall, Emaar'ın en başarılı projeleri arasında yer almaktadır. Emaar, Dubai Creek Harbour projesinin en önemli parçası olacak muazzam bir yeni kuleye başlamıştır. www.emaar.com

 

Bizi takip edin: www.facebook.com/emaardubai; www.twitter.com/emaardubai; www.instagram.com/emaardubai

 

Daha fazla bilgi için:

 

Serli Kibar

serlikibar@effect.com.tr

(0212) 269 00 69

 

Sedef Serçe

sedefserce@effect.com.tr

(0212) 269 00 69

 

Dünyanın önemli gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Emaar Properties, 2016 mali yılında yüzde 28'lik büyüme kaydetti. Şirket 2016’nın 4. çeyreğinde karını yüzde 56 arttırırken toplamda 1.425 milyar dolar net kar elde etti.

 Global gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties PJSC, 2015 mali yılında elde ettiği net 4.082 milyar AED (1.111 milyar dolar) karını bir önceki yıla göre yüzde 28 artırdı. Şirket, 2016 mali yılı için yüzde 5.233 milyar AED (1.425 milyar dolar) kar açıkladı.

Emaar, 13.661 milyar AED (3.716 milyar dolar) 2015 mali yılı gelirini de yüzde 14 artırarak 2016 mali yılında 15.540 milyar AED'lik (4.231 milyar dolar) bir gelir elde etti.

 Çeşitlendirilmiş iş modelinin gücünü yansıtarak Emaar'ın alışveriş merkezleri, eğlence, konaklama ve hizmet sektörlerinden  2016 yılında elde edilen sürekli gelir, The Address Downtown Dubai'nin devam eden yeniden geliştirme çalışmalarının yanı sıra 2015 yılı ile aynı seviyede gerçekleşerek 5.976 milyar AED (1.627 milyar dolar) oldu. Grubun yaptığı açıklamaya göre sürekli gelir getiren kaynaklar şu anda toplam Grup gelirinin yüzde 38'ini oluşturuyor. 

 Emaar'ın uluslararası operasyonları, 2016 mali yılında 2.665 milyar AED (726 milyon dolar) gelir ile toplam Grup gelirinin yüzde 17'sini oluşturdu.

 Son çeyrek karı 1.613 milyar AED (439 milyon dolar)

Gayrimenkulden elde edilen gelir katkısındaki artış, alışveriş merkezleri ve konaklama sektörlerinşn performansı ile birlikte Emaar'ın 2016 yılının 4. çeyreğindeki (Ekim - Aralık) net karı 1.613 milyar AED (439 milyon dolar) oldu. Bu rakam, 2015 yılının 4. çeyreğindeki 1.034 milyar AED'lik (281 milyon dolar) net kar ile karşılaştırıldığında yüzde 56 ve 2016 yılının 3. çeyreğinde (Temmuz - Eylül) elde edilen 1.145 milyar AED'lik (312 milyon dolar) net kar ile karşılaştırıldığında yüzde 41 daha yüksektir.

 2016 yılının 4. çeyreğinde elde edilen gelir 4.437 milyar AED (1.208 milyar dolar) oldu. Bu rakam, 2015 yılının 4. çeyreğinde elde edilen 3.812 milyar AED'lik (1.038 milyar dolar) gelirden yüzde 16 ve 2016 yılının 3. çeyreğinde elde edilen 3.846 milyar AED'lik (1.047 milyar dolar) gelirden yüzde 15 daha yüksektir.

 41 bin 500 konut teslim etti

Emaar, bugüne dek 33 bin947 adedi Dubai'de olmak üzere yaklaşık 41 bin500 konutu teslim etti. Emaar, BAE'de 25 milyon metrekarelik arazi dahil olmak üzere globalde 190 milyon metrekarelik bir araziye sahip.

 Seçkin gayrimenkul yatırımları, 2016 yılı içerisinde Dubai'de satışlara 14.4 milyar AED (3.92 milyar dolar) katkıda bulunarak 2015 mali yılında elde edilen 10.23 milyar AED'lik (2.79 milyar dolar) satış değerinden yüzde 41 daha yüksek gerçekleşti. 2016 yılında çeşitli uluslararası pazarlardaki satışlar 3.9 milyar AED'yi (1.1 milyar dolar) buldu. Grup, güçlü finansal temelini yansıtarak önümüzdeki birkaç yıl içerisinde gerçeğe dönüşecek olan 42.977 milyar AED'lik (11.701 milyar dolar) bekleyen iş kollarına sahiptir.

 Bölgesel ve uluslararası yatırımcıların Emaar'a olan güvenini bir göstergesi olarak şirket, 2016 yılında rekabetçi fiyatlandırma üzerinden Nasdaq Dubai'de yer alan 750 milyon dolarlık Sukuk sunmuştur.

 Gelecek Şimdi stratejisi

Emaar Properties Başkanı Mohamed Alabbar, 2016 yılında elde edilen etkileyici büyümenin, şirketin paydaşları için sürdürülebilir değer oluşturmada şirketin uzun vadeli yatırımlarının başarısını vurguladığını söyledi.

 Alabbar "Emaar'ın büyümesi, ticaret ve eğlence için global bir merkez haline gelen BAE'nin dinamizmini yansıtıyor. Ülke fütüristik gelişmeler için yeni dönüm noktaları belirlerken Emaar, genç ve gelecek nesillerimizin yaşam tarzı arzularını karşılayan modern yaşam tarzları sağlamak için yeni nesil teknolojiye yatırım yapmaya devam edecek. 'gelecek şimdi' stratejisi, BAE Devlet Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Emiri Ekselansları Şeyh Mohammed bin Rashid Al Maktoum'un vizyoner liderliğinde akıllı ve sürdürülebilir bir şehir olarak Dubai'nin büyüme arzusunu yansıtan önümüzdeki yıllardaki büyümemizin temelini oluşturuyor” dedi.

 Geleceğin yeni ikonları

Emaar'ın geleceği bugünden şekillendirme stratejisi, 2016 yılında Dubai Hills Estate ile tanımlandı. 11 milyon metrekarelik "şehrin içerisindeki yeşil alan", aynı zamanda dünya standartlarında bir satış merkezine sahip olacak ve 18 delikli bir golf parkuru içerecek.

 Emaar, dünyadaki ikonik çekim merkezlerinden birisi haline gelecek olan ve 6 kilometrekarelik mega alanın merkezinde yer alan The Tower in Dubai Creek Harbour'un açılmasıyla birlikte kentsel gelişimde bir başka yeni dönüm noktası oluşturdu. Lüks markalara yönelik bir satış alanı da içeren Dubai Creek Harbour, ülke için tamamen yeni bir siluet oluşturuyor.

 Emaar ayrıca şehrin yeni havacılık ve lojistik merkezi olan Dubai South'ta yeni nesil bir yaşam tarzı destinasyonu olan Emaar South'u da satışa sundu.

 Downtown Dubai ile ekonomiye önemli bir katkı sunmuş olan Emaar, Dubai Opera binası ile ikonik mimarinin başarılı bir örneğini daha verdi. Dünyanın dört bir yanından yetenekleri ağırlayan Dubai Opera Binası  şehri ziyaret eden kişiler için bir cazibe merkezi haline geldi.

 Alışveriş merkezlerinde yüzde 13 kar artışı

Emaar Mall alışveriş merkezleri ve perakende şirketi de çoğunluğu Emaar Properties'e ait 2015 mali yılında elde edilen 1.656 milyar AED'lik (451 milyon dolar) net karını yüzde 13 artırarak 2016 yılında 1.874 milyar AED'lik (510 milyon dolar) net kar elde etti. 2015 mali yılında 2.292 milyar AED (815 milyon dolar) gelir elde eden şirket, 2016 yılında bu rakamı yüzde 8 arttırarak 3.227 milyar AED'lik (879 milyon dolar) bir gelir elde etti.

 Emaar Malls 2015 yılına benzer bir şekilde 2016 yılında 125 milyon ziyaretçiyi ağırladı. Dubai Mall, dünyanın en fazla ziyaret edilen perakende ve yaşam tarzı destinasyonu ünvanını koruyarak alışveriş merkezinin içerisinde ve etrafında devam eden büyütme çalışmalarına rağmen üç yıl üst üste 80 milyon ziyaretçi seviyesine ulaştı.

 Dubai'de yaklaşık 5.5 milyon metrekare (6 milyon sq ft) brüt kiralanabilir alana sahip olan Emaar Malls, The Dubai Mall'daki Fashion Avenue’yü de bu sene yaklaşık 930 bin metre kare (1 milyon sq ft) genişletecek. Dubai’nin ilk uluslararası yiyecek-içecek ve dinlence seçeneklerine ek olarak 150 uluslararası marka daha alışveriş merkezindeki yerini alacak. Buna ek olarak The Dubai Mall, yeni perakende ve dinlence çekim merkezleri sağlayacak olan Boulevard, Fountain Views ve Zabeel'in genişletilmesi çalışmalarını yürütecek.

 Emaar, turizm ve hizmet,  ticari kiralama ve eğlence işlerinden 31 Aralık 2016 itibariyle 2.746 milyar AED'lik (748 milyon dolar) gelir kaydetti.

 Dubai'de bulunan Emaar Hospitality Group otellerindeki doluluk oranı, sektör ortalamasının üzerinde seyrederek ve geçtiğimiz yıla oranla yüzde 5 artış göstererek 31 Aralık 2016'da sona eren yılda yüzde 85 oldu.

 Yeni ve modern orta ölçekli otel ve rezidans markası olan Rove Hotels (Meraas Holding ile ortak girişim), 2016 yılında Rove Downtown Dubai ve Rove City Centre olmak üzere faaliyete alındı. Dubai'de, Expo 2020'ye yetişecek şekilde 3 bin700'ün üzerinde oda kapasitesi ile 10 Rove Hotels açılacak. Emaar Hospitality Group ayrıca Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Türkiye'deki projeler dahil olmak üzere ile Dubai ve uluslararası pazarlarda yaklaşık 35 otel ve rezidans  geliştirme projesiyle uluslararası pazarlardaki portföyünü de genişletiyor.


Yılın Geliştirme Şirketi

Emaar, Arabian Business Achievement Awards 2016'da (2016 Yılı Arap Ticari Başarı Ödülleri) prestijli "Yılın Geliştirme Şirketi" ödülünün sahibi oldu. Bu ödül, Emaar'ın paydaşları için sürekli olarak değer sağlama alanında kanıtlanmış olan başarısını ve Dubai'de ve diğer uluslararası pazarlarda seçkin gayrimenkul varlıkları sunma alanındaki güçlü yönlerini vurguluyor.

 

Emaar Square Mall Nisan 2017’de açılıyor

Emaar Properties’in en önemli projelerinden biri olan Emaar Square Mall, 2017 yılı Nisan ayında kapılarını açacak.  5000 kişiye istihdam sağlarken birbirinden farklı seçkin hizmet ve kalite odağıyla İstanbul’a artı değer kazandıracak.

 

Özet:

                                                  

 • 2016 mali yılı gelirleri yüzde 14 artarak 15.540 milyar AED (4.231 milyar dolar) oldu.
 • Alışveriş merkezleri, konaklama, eğlence ve dinlence işlerinden elde edilen sürekli gelir 5.976 milyar AED'ye (1.627 milyar dolar) yükselerek toplam gelirin yüzde 38'ini oluşturdu
 • 2016 4. çeyrek (Ekim - Aralık) net karı, yüzde 56 artarak 1.613 milyar AED'ye (439 milyon dolar) yükseldi; 4. çeyrek geliri yüzde 16 artarak 4.437 milyar AED (1.208 milyar dolar) oldu
 • 2016 mali yılında Dubai'deki toplam gayrimenkul satışı, 2015 mali yılına oranla yüzde 41 artış göstererek 14.4 milyar AED (3.92 milyar dolar) oldu
 • 2016 mali yılı içerisinde Dubai Creek Limanında The Tower ve dünyanın en iyi gösterilerine ev sahipliği yapacak ikonik Dubai Opera binası açıldı
 • Orta ölçekli otel markası olan Rove, 2 oteliyle hizmete girdi.

 

 

Editörlere not

 

Emaar Properties PJSC Hakkında:

Dubai Finans Piyasasına kayıtlı olan Emaar Properties PJSC Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya'da önemli bir varlığa sahip olan bir global gayrimenkul geliştirme şirketi ve seçkin yaşam tarzları sağlayıcısıdır. Dünyanın en büyük gayrimenkul şirketlerinden birisi olan Emaar, BAE'de ve önemli uluslararası pazarlarda 190 milyon metrekarelik bir araziye sahiptir.

Teslimat konusunda kanıtlanmış bir güç ve performansa sahip olan Emaar, 2001 yılından beri Dubai'de ve diğer global pazarlarda yaklaşık 41 bin500 konut teslim etmiştir. Emaar, 690.000 metrekarenin üzerindeki kira geliri oluşturan ve 2 bin700'ün üzerinde oda kapasitesine sahip 14 adet otel ve tatil yeri ile sürekli gelir getirici güçlü varlıklara sahiptir. Bugün, Emaar'ın gelirlerinin yaklaşık yüzde 55'i alışveriş merkezleri, turizm ve hizmet ile uluslararası yan kuruluşlarından gelmektedir.

Global bir ikon olan Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu olan The Dubai Mall, Emaar'ın en başarılı projeleri arasında yer almaktadır. Emaar, Dubai Creek Harbour projesinin en önemli parçası olacak muazzam bir yeni kuleye başlamıştır. www.emaar.com

 

Bizi takip edin: www.facebook.com/emaardubai; www.twitter.com/emaardubai; www.instagram.com/emaardubai

Emaar Square bünyesindeki dünyanın en büyük kapalı akvaryumunda ilk balıklar yerlerini aldı. Akvaryum ve su altı hayvanat bahçesinden, penguenlerden timsahlara kadar birçok farklı türe ev sahipliği edecek Discovery Center’ın en ilgi çekici türlerinden biriyse Zebra köpek balığı. Adını vücudundaki desenlerden alan bu tehlikesiz köpek balığı, keskin olmayan dişleri ve yumurtadan doğmasıyla türlerinden ayrılıyor.

KURUMSAL DOKÜMANLAR

BROŞÜRLER

Emaar Square

Emaar Square Mall TR

Emaar Square Mall ENG

The Address Residence

The Address Residence Daire Planları

Residences Daire Planları

Heights Daire Fotoğrafları

Emaar Square Office

Toskana Vadisi

Tuscan Valley

The Land of Legends